Fiber

Sortera efter
Neutrik DUO Armored cableN9991
2-kanals fiber i Armored utförande.
 
Neutrik DUO Field cableN9896
2-kanals fiber. Finns i Multimode, Singlemode (PC) och Singlemode (APC).
 
Neutrik DUO Low voltage camera/SM hybrid cableN9899
2-kanals fiber + 2 AWG16 kopparledningar.
 
Neutrik DUO Multimode Hybrid field cableN9897
2-kanals fiber + 4 X 0,75mm kopparledningar.
 
Neutrik DUO SMPTE cableN9898
2-kanals fiber + 2 AWG24 och 4 AWG20 kopparledningar.
 
Neutrik DUO X-treme cableN9990
2-kanals fiber i X-Treme utförande.
 
Neutrik MTP 12-ch Field cableN9995
12-kanals fiber.
 
Neutrik MTP 12-ch X-treme Field cableN9996
12-kanals fiber i X-Treme utförande.
 
Neutrik NKOB12M-A-0-5N1933
Breakoutkabel MTP Multimode till 12st LC kontakter. 5 meter kabel
 
Neutrik NKOB12SA-A-0-3N1935
Breakoutkabel MTP Singlemode (APC) till 12st LC kontakter. 3 meter kabel
 
Neutrik NOSPM-LC50-LC50N1836
Fibersplit Multimode 100% - 50/50%. Kabeln kan med fördel användas tillsammans med NZPFD2
 
Neutrik NOSPS-LC50-LC50N1835
Fibersplit Singlemode (PC) 100% - 50/50%. Kabeln kan med fördel användas tillsammans med NZPFD2
 
Neutrik opticalCON DUO LITE standard cable 
2-kanals fiber. Finns i Multimode, Singlemode (PC) och Singlemode (APC).
 
Neutrik OpticalCON MTP LITE 
12-kanals fiber. Finns i Multimode, Singlemode (PC) och Singlemode (APC).
 
Neutrik OpticalCON PowersplitN9999
Multikanal/Powersplit hybrid (240V AC/16A) med upp till 8 kanaler baserat på OpticalCON DUO eller...
 
Neutrik opticalCON QUAD LITE standard cable 
4-kanals fiber. Finns i Multimode, Singlemode (PC) och Singlemode (APC).
 
Neutrik OpticalCON SplitN9997
Multikanalssplit upp till 12 kanaler baserat på OpticalCON DUO, QUAD och MTP.
 
Neutrik OpticalCON Split X-treme cableN9998
Multikanalssplit upp till 12 kanaler baserat på OpticalCON DUO, QUAD och MTP.
 
Neutrik QUAD Armored cableN9994
4-kanals fiber i Armored utförande.
 
Neutrik QUAD Field cableN9992
4-kanals fiber.
 
Neutrik QUAD X-treme cableN9993
4-kanals fiber i X-Treme utförande.
 
Sortera efter